Tikrovės balsas… Svetlana Aleksijevič ir Nobelio premija

Nobelio literatūros premiją gavo rusakalbė baltarusių rašytoja Svetlana Aleksijevič. Tai – gera žinia. S. Aleksijevič yra unikali autorė. Žiūrint į visus rusakalbius rašytojus (ir poetus), kuriems buvo suteiktas minėtas garbingas apdovanojimas, šių metų laureatė yra artimiausiai Solženicyno (ne pagal principus ar pažiūras, bet pagal metodą).

S. Aleksijevič rašo ne-grožinę literatūrą (angl. non-fiction). Jos knygas galima priskirti prie publicistikos, turinčios stiprų literatūrinį atspalvį.

Negaliu teigti, kad esu gerai susipažinęs su S. Aleksijevič kūryba, tačiau esu ir ankščiau girdėjęs jos vardą bei kai ką skaitęs (pirmiausiai, ištraukas iš knygos „Nemoteriškas karo veidas“). Tai labai stipri dokumentinė proza, daug nepatogios tiesos, daug skausmingos tikrovės, tapusios (nutylima) istorija…

O dar labai vertinu interviu su ja. Ramus, bet skvarbus žvilgsnis. Gilios mintys ir, mano požiūriu, visiškas adekvatumas realybei. Kad ir šiame pokalbyje (paspauskite nuorodą).

Todėl džiaugiuosi dėl S. Aleksijevič. Džiaugiuosi dėl jos darbo įvertinimo. Džiaugiuosi dėl Baltarusijos, su kuria ši autorė labiausiai save asocijuoja.  Kai šviesūs žmonės sulaukia pripažinimo ir pačiam tampa šiek tiek šviesiau.

Komentavimo galimybė išjungta.

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Uždaryti
Eiti prie įrankių juostos