Ligotos politinės sistemos požymiai

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas buvo pradingęs daugiau nei savaitei. Vėliau vėl pasirodė viešumoje, gudriai šypsojosi, sakė, kad „be gandų būtų nuobodu“.

Įdomu buvo stebėti, kaip V. Putino dingimas sujudino internetinę erdvę. Ukrainos interneto segmentas džiugiai laidojo Rusijos vadovą bei rengėsi šokiams ant jo kapo. Rusijos internautai apatiškai nerimavo, išmesdavo žinias apie keistą aktyvumą šalia Kremliaus (ar Kremliuje) – skelbė apie neva virš Maskvos lakstančius operatyviojo ryšio sraigtasparnius, sunkvežimius, kažką tai vežančius iš Kremliaus ir pan. Puoselėjo perversmo versiją. Taip pat spėliojo, ar V. Putinas mirė, ar serga, ar vėl visus aplošė…

Bet čia internetas. Oficialiai gi nei viena iš pozicijos (o, kiek stebėjau, ir nesisteminės opozicijos) politinių jėgų nekėlė klausimo, kur dingo didelės branduolinės valstybės vadovas?

Kur V. Putinas buvo pradingęs – mes, matyt, taip ir nesužinosime. Nenustebčiau, jei jis iš tikrųjų buvo pasigavęs kokį gripą ir nenorėjo rodytis viešumoje, kad nesugadintų savo kaip stipraus, brutalaus, pajėgaus asmens įvaizdžio. Be to, Rusija slenka į modernius „viduramžius“, o viduramžiuose valdovo kūnas buvo asocijuojamas su valstybės kūnu. Negaluojantis valdovas buvo lygu negaluojančiai valstybei (kam tai įdomu – rekomenduoju A. Tereškino knygą „Kūno žymės“). Nuo besisnargliuojančio Putino vienas žingsnis iki valdžios desakralizacijos… Mūsų dienų politiniam Rusijos režimui – tai jau rimtas pavojus…

Iš kitos pusės, tai, kad (vėl pakartosiu) didelės branduolinės valstybės vadovas gali va taip pradingti savaitei ir nei viena iš realių ar tik į kažką tai pretenduojančių politinių jėgų nekelią atitinkamų klausimų (bei nereikalauja į jų atsakymo) byloja apie ligą… Ne Putino, o jo sukurtos politinės sistemos.

Komentavimo galimybė išjungta.

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Uždaryti
Eiti prie įrankių juostos