Ukraina, politinis lygmuo…

Šiandien stebėjau internetu naujųjų Ukrainos politikų susitikimą su žurnalistais Kijevo „Spaudos klube“. Energijos daug, taip pat yra supratimas, jog reikia keisti politinę sistemą, kad judėti į priekį su susikaupusiu balastu nepavyks… O balasto yra daug – tai ir įsisenėjusia korupcija, ir Ukrainai nelojalūs žmonės skirtingose valdžios struktūrose bei pan.

Dar viena tendencija – aštrios politinės batalijos. Jos prasidėjo ir „Spaudos klube“. Iš vienos pusės tai gerai, nes politika turi remtis dialogu ir net ginčais. Politinė įvairovė (pozicijų, požiūrių) tai labai pozityvus dalykas. Tačiau svarbu, kad šios batalijos netaptų politikavimu vardan politikavimo, kaip jau buvo nutykę Ukrainoje. Esamoje sudėtingoje situacijoje tai gali tapti pražūtingu dalyku. Tikiuosi, kad į naująją Radą susirinkusioms pagrindinėms politinėms jėgoms užteks proto rasti konsensusą dėl svarbiausių, su šalies saugumu ir stabilumu susijusių klausimų.

Dar vienas dalykas, kuris nuteikia mane optimistiškai, tai, kad Ukrainos ministru pirmininku patvirtintas Arsenijus Jaceniukas. Nepamirškime, kad šis politikas prisiėmė visą atsakomybės naštą ko gero pačiu sunkiausiu laikotarpiu šių metų pradžioje, kai atrodė, jog Ukraina yra ant prarajos krašto. Lygiai taip pat ir Petro Porošenko kovojo dėl Ukrainos prezidento posto puikiai suprasdamas, kokie nelengvi darbai jo lauks šioje pozicijoje. Manau, kad dabar Kijeve dirba politikai, kurie blaiviai vertina situaciją ir yra pasirengę sudėtingiems ir galimai nepopuliariems sprendimams. Jei tokia prielaida pasitvirtins – galima bus kalbėti apie Ukrainos politikos brandumą…

Labai tikiuosi, kad esu teisus, nes būtent brandumas galėtų tapti Ukrainos keliu sėkmės link (o nebrandumas reikštų katastrofą).

Komentavimo galimybė išjungta.

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Uždaryti
Eiti prie įrankių juostos