„Ukrop“ (krapai) ir nauja ukrainiečių tapatybė

Vadinamoji „patriotiškai nusiteikusi“ Rusijos liaudies dalis pradėjo vadinti ukrainiečius „ukrais“ arba „ukropais“ (krapai). Tai naujųjų laikų žodžiai, keičiantys „tradicines“ ukrainiečių pravardes Didžiojo Brolio žemėje. „Chocholai“ ir „banderovcai“ yra vakarykštė diena.

Ukrainiečiai dėl naujų pravardžių nepergyvena ir net bando meniškai šiuos naujus vardus apsvarstyti. Pavyzdžiui, naujų ukrainietiškų komiksų veikėjas Kovinis Krapas didvyriškai kovoja su kolorado vabalais ir kitais žemės ūkio kenkėjais (palinkėkime jam sėkmės).

Beje, pastebėjau, kad ukrainiečiai nereaguoja į „ukrus“ arba „ukropus“ kaip į įžeidimą. Šių naujų apibrėžimų atsiradimas kaimynų atžvilgiu Rusijoje pirmiausiai byloja apie kai kurių „rusų patriotų“ jaučiamą bejėgišką pyktį.

Kai kam „ukropo“ tapatybė netgi patinka, nes „ukropas“ tai jau nebe „geras, kvailas chocholas“. „Ukropas“ važinėja karine technika, yra ginkluotas ir pavojingas. Visai nebloga nauja tapatybė ukrainiečiams, ypač atsižvelgiant į kai kuriuos jų šalies geopolitinės padėties aspektus (tenka pripažinti, kad ši mintis yra ne visai mano – nužiūrėjau ją Facebook tinkle pas vieną „pažįstamų pažįstamą“ ir dabar nesugebėjau atrasti, kad galėčiau įdėti nuorodą).

 

Komentavimo galimybė išjungta.

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Uždaryti
Eiti prie įrankių juostos