Kas yra „separatistai“ Ukrainoje?

Vadinamasis separatistinis judėjimas Rytų Ukrainoje gimė iš mito apie Ukrainos susiskaldymą į dvi dalis. Tačiau kuo toliau, tuo akivaizdžiau, kad separatizmas šiuo atveju yra dirbtinis darinys, kurio autorystės pėdsakai veda į Maskvą.

Pažiūrėkime į „separatistų“ lyderius.

Pirmiausiai „Donecko liaudies respublikos“ „ministras pirmininkas“ Aleksandras Borodajus. Praeitame gyvenime – rusų politologas, politinių technologijų ir ryšių su visuomene specialistas. Yra duomenų, kad jis „dirbo žurnalistu“ – 1994 m. Čečėnijoje ir 1999 m. Dagestane. (info). Rytų Ukrainoje jis atsidūrė tik šiais metais. Prieš tai visa jo karjera buvo plėtojama Rusijoje.

Donecko liaudies respublikos“ „gynybos ministras“ Igoris Strelkovas (tikroji pavardė – Girkinas). Jo paties prisipažinimu, yra dirbęs Rusijos Federalinei saugumo tarnybai (FST). Visa karjera irgi plėtojosi Maskvoje ir įvairiuose karštuose taškuose. Kariavo Padnestrėje ir Bosnijoje (info). Įtariama, kad jis gali būti Bosnijoje vykdytų karinių nusikaltimų bendrininku. A. Borodajaus draugas ir kolega (numanoma, kad jie susipažino praeito amžiaus pabaigoje prieštaringai vertinamo laikraščio „Zavtra“ redakcijoje – šio laikraščio vyriausias redaktorius Aleksandras Prochanovas yra garsus Stalino gerbėjas).

Trečias įdomus šios kompanijos personažas – Vladimiras Antiufejevas, „Donecko liaudies respublikos“ „vicepirmininkas“. Šis žmogus sovietmečiu tarnavęs Vidaus reikalų ministerijos sistemoje Rygoje. Nuo 1991 m. rugsėjo paieškomas Latvijos Respublikos prokuratūros dėl įvykdytų nusikaltimų prieš Latvijos valstybingumą, paskelbta tarptautinė jo paiešką. Pabėgęs iš Baltijos regiono, V. Antiufejevas rado prieglobstį nepripažintoje Padniestrės Moldovos respublikoje, kur dvidešimt metų vadovavo vietiniam KGB. Nuo 2012 metų gyveno Rusijoje (info).

Tokie žmonės vadovauja vadinamiesiems separatistams, tarp kurių irgi dominuoja ne vietiniai Rytų Ukrainos gyventojai, o samdiniai iš Rusijos. Iš esmės, „separatizmas“ šiuo atveju yra priedanga profesionaliai surengtai karinei operacijai, nukreiptai prieš Ukrainos suverenumą ir valstybingumą. Pamatyti ir suprati tai nėra sudėtinga.

Komentavimo galimybė išjungta.

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Uždaryti
Eiti prie įrankių juostos