Informaciniai karai aktualūs kaip niekad…

Įvykiai Ukrainoje ir kiti reikalai kuriam laikui privertė pamiršti šį tinklaraštį, tačiau būtinybė susimokėti už hosting’ą priminė, jog savo laiku žiūrėjau į šį projektą gana rimtai. Žiūrėjau ir tebežiūriu (tik neturiu laiko). Ateityje būtinai ką nors keisiu, tačiau kol kas formatas liks toks, koks buvo – dubliuosiu čia pagrindines savo publikacijas. Ne originalu, bet ką jau padarysi… Gal tiesiog esu laimingas žmogus, nes daugumą tų minčių, kurias galėčiau surašyti čia, aš išdėstau savo straipsniuose, kuriuos publikuoja kiti leidiniai. Neseniai susimąsčiau, kad dirbu žurnalistinį darbą jau vienuolika metų. Nemažas kelias praeitas…

O kol kas dar viena publikacija apie mane dominančią temą – informacinius karus. Tokio pobūdžio konfrontacijos vis labiau tampa mūsų kasdienybės dalimi (ir dabartiniai įvykiai Ukrainoje tai tik patvirtina).

Kokį karą kariauja Rusija?

Rusija kariauja su Ukraina. Drąsiai rašau šį teiginį, nes kitos valstybės teritorijos užgrobimas yra akivaizdus karo veiksmas. Tačiau tiksliai kvalifikuoti dabartinį Rusijos ir Ukrainos konfliktą yra sunkiau. Tai nėra įprastinis ginkluotas susirėmimas. Nors ant realių karo veiksmų ribos balansuojama iki šiol, konfliktas kol kas nėra peraugęs į vadinamąją karštąją karo stadiją. Tačiau neįmanoma ignoruoti kito – propagandinio – karo, kuris įgauna vis didesnį pagreitį. Šią karo rūšį galima vertinti ir kaip pasirengimą realiems karo veiksmams, ir kaip atskirą agresijos formą.

<skaityti toliau>

 

 

Komentavimo galimybė išjungta.

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Uždaryti
Eiti prie įrankių juostos