Archive forrugpjūčio, 2013

Aleksejus Navalnas ir jo vaidmuo politiniame Rusijos gyvenime

Kremlius naudoja teisėsaugos struktūras ir teisminę sistemą kovai su savo politiniais oponentais. Tai nėra didelė naujiena, tačiau vėl ją aptarinėti verčia procesas prieš nesisteminės opozicijos atstovą Aleksejų Navalną, pagal kurį jis buvo nuteistas 5 metams nelaisvės. Be to, A. Navalnas turi sumokėti 500 tūkst. rublių (apie 40 tūkst. litų) baudą. Tačiau minėta byla yra sudėtingesnis reiškinys, nei paprastas politinis susidorojimas. Šiuo metu A. Navalnas, pasirašęs pasižadėjimą neišvykti, paleistas laukti nuosprendžio įsigaliojimo laisvėje. Įdomiausia tai, kad prašymą paleisti nuteistąjį iki nuosprendžio įsigaliojimo pateikė ne jo gynėjai, o patys prokurorai. Prašymas buvo motyvuotas faktu, kad A. Navalnas yra užregistruotas kandidatu į Maskvos mero rinkimus, kurie turėtų įvykti rugsėjo 8 d., o būdamas nelaisvėje jis negalės tinkamai vykdyti rinkiminę kampaniją. Rusijos valdžia akivaizdžiai nori, kad A. Navalnas šiuose rinkimuose dalyvautų (taip galima būtų užkirsti kelią priekaištams, kad opozicijos jėgų atstovai nėra prileidžiami prie rinkimų proceso), tačiau po jų A. Navalno greičiausiai vis vien laukia ne Rusijos sostinės vadovo kėdė, o kalėjimo gultai.

skaityti toliau

Comments off

Lietuvos pirmininkavimas ES – iššūkių kaleidoskopas

Lietuva jau mėnesį pirmininkauja Europos Sąjungos Tarybai. Dabar, kai nuslūgo šventinių renginių pompastika bei nutilo svarstymai apie tai, ar Vilnius yra pasirengęs (ar nepasirengęs) pusmečiui paimti į savo rankas ES vairą, atėjo laikas aptarti galimybes ir iššūkius, kuriuos mūsų šaliai žada šis laikotarpis.

skaityti toliau

NB. Atrodo, kad neprašoviau su nuogąstavimu, jog Lietuva turi būti pasirengusi nedraugiškiems veiksmams informacinėje erdvėje. Ypatingas dėmesys yra ypatingas dėmesys – ir iš draugų, ir iš priešų pusės. Straipsnis parašytas dar iki istorijos su diplomatų pokalbių nutekinimu.

Comments off

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Uždaryti
Eiti prie įrankių juostos