Archive forbirželio, 2013

Hikiwake, arba kompromiso gairės

Rusijos ir Japonijos dvišaliuose santykiuose pastebimas atšilimas, tačiau nėra aišku, ar tai leis pagaliau išspręsti svarbiausią šių valstybių nesutarimą – klausimą dėl Kurilų salų priklausomybės. Priminsime, kad Japonija šių salų kontrolę prarado po Antrojo pasaulinio karo. Šiandien Kurilų salos priklauso Rusijai. Maskva atmeta Tokijo pretenzijas į šias teritorijas (tačiau pastaruoju metu prabilta apie galimą kompromisinį variantą). Dėl neišspręsto Kurilų salų priklausomybės klausimo tarp Rusijos (anksčiau SSRS) ir Japonijos iki šiol oficialiai nėra pasirašyta taikos sutartis. Dvišalių santykių pagrindu laikoma 1956 metų Maskvos deklaracija (pagal ją tarp SSRS ir Japonijos oficialiai buvo nutrauktas karo stovis ir užmegzti diplomatiniai santykiai).

skaityti toliau

Comments off

Ne, nesikalba…

Rytoj pasirodys savaitraščio „Savaitė“ numeris su mano straipsnių „Korėjos vėl kalbasi“. Deja, pavadinimas ir dalis straipsnio – klaidingi. Pakoreguotas pagal naujas aplinkybes straipsnis buvo siųstas redakcijai, bet pasimetė redakciniame pašte. Žurnalas nukeliavo į spaustuvę su sena straipsnio versija, su ja ir pasirodys. Taigi, Šiaurės ir Pietų Korėjų derybos taip ir neįvyko, pernelyg anksti teigti, kad gili krizė Korėjų santykiuose įveikta. Atsiprašau visų skaitytojų už suklaidinimą. Man labai apmaudu.

Comments off

Apie ką verčia susimąstyti lėtėjanti Rusijos ekonomika

„Stabilumo sala krizės sūkuryje“ – taip aukščiausi Rusijos pareigūnai dar ne taip seniai kalbėjo apie savo šalies ekonomiką. Nors kitur pasaulyje į šį posakį buvo žiūrima gana skeptiškai, kažkiek tiesos šiuose žodžiuose irgi buvo. Aukštos energetinių išteklių kainos leido Rusijai praturtėti. Dujos ir nafta tapo ne tik gerovės simboliu, bet ir politikos dalimi. Tačiau kitas svarbus klausimas, kurį čia galima užduoti – ar tai iš tikrųjų buvo naudinga Rusijos ekonomikai?

skaityti toliau

Comments off

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Uždaryti
Eiti prie įrankių juostos