Archive forsausio, 2013

Išvirkštinis pasaulis

Antraštė (iš Delfi)

Antraštė (iš Delfi)

Mano komentaras antraštei: Gal vieną kartą baikim juokus. Kontrabanda yra nusikalstamo pobūdžio veikla. Yra daug būdų dirbti legaliai. Kas nori – gali tuos būdus atrasti. Žmogus, kuris užsiiminėja kontrabanda, yra nusikaltėlis. Jis veikia prieš (savo) valstybę. Tai gal reikėtų vadinti daiktus savo vardais?

Comments (1)

Izraelis ir Palestina: stabilus nestabilumas

Praėjusiais metais atrodė, kad apie Izraelį ir Palestiną neteks daug kalbėti, kad Artimųjų Rytų temoje viską užgoš įvykiai Sirijoje ir naujienos, susijusios su vadinamojo Arabų pavasario pasekmėmis. Tačiau metų pabaigoje pasaulio dėmesys vėl buvo prikaustytas prie Izraelio ir Palestinos konflikto paaštrėjimo, taip pat prie Palestinos bandymų įtvirtinti savo valstybingumą Jungtinėse Tautose. Šiame straipsnyje ir bus bandoma apžvelgti minėtus įvykius.

skaityti toliau

Comments off

Baltarusija – lėtai besiplečiančios nelaisvės zona

Pasibaigę metai Baltarusijoje parodė, kad autoritarinis šios kaimyninės šalies režimas kol kas išlaiko savo stabilumą. Opozicijos jėgoms nepavyko pasiekti kokių nors reikšmingų situacijos šalies viduje pokyčių. Po 2011 metų įvykių, kai Baltarusijos ekonomika rimtai svyravo, o kartu augo ir žmonių nepasitenkinimas valdžia, turėta vilčių, kad politinė situacija šalyje gali pasikeisti, o šiandien tenka konstatuoti, kad staigių pokyčių tikimybė akivaizdžiai sumažėjo. Bent jau taip atrodo žiūrint iš dabartinio laiko taško į praėjusius 2012 metus ir į ką tik prasidėjusius 2013-uosius.

skaityti toliau

Comments off

Sausis, 13-ta diena…

Lietuvoje šiandien Laisvės gynėjų diena, prisimenami tragiški 1991 m. sausio 13 d. įvykiai. Nors praėjus daugiau nei dviem dešimtmečiais atsiranda įvairios konspiracinės teorijos ir marginalūs bandymai pateisinti agresiją, man asmeniškai yra akivaizdus nusikalstamas sovietinės armijos veiksmų pobūdis. Pirmiausiai, esant masiniam taikių žmonių susibūrimui naudoti tankus yra apgalvotas nusikaltimas. Jei kas nežino – tankistų matoma erdvė yra gana siaura, tankas nėra pritaikytas grakščiam manevravimui (to ir nereikia, tanko užduotis karo lauke yra kitokia). Todėl priimti sprendimą naudoti tankus žmonių minioje yra nusikaltimas a priori.

Šiandien internete nesunku rasti ir tų tragiškų įvykių vaizdus. Jų nėra labai daug, bet viename iš įrašų gerai matyti, kaip kariai automatų buožėmis mūša taikius žmones…

Šiandien daug niurzgiama, kad „ne už tokią Lietuvą kovojome“. Aš neniurzgiu – pirmiausiai nekovojau, anuomet buvau dar vaikas. Tačiau manau, kad dauguma iš mūsų nemoka vertinti tai, ką turime. Vertinti, saugoti, puoselėti…

Comments off

Interviu su K. Nastopka

Per savo žurnalistinę karjerą (2012 m. pabaigoje kaip tik suėjo 10 metų nuo to momento, kai pradėjau dirbti žurnalistinį darbą) padariau galybę interviu. Tai yra gera patirtis, leidžianti suprasti, kad geras, įdomus pašnekovas – tikra dovana. Pokalbis su tokiu žmogumi praturtina net tuo atveju, jei tai trumpas 10 – 15 minučių pašnekesys apribotas labai siaura (tavo užduoties) tema. Interviu su semiotiku Kęstučiu Nastopka kaip tik iš tokių pokalbių su įdomiu pašnekovu serijos. 

Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas K. Nastopka apie premiją: „Neįtikėtina!“

Šiemet tarp Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų yra ir Vilniaus universiteto atstovas – VU Filologijos fakulteto A. J. Greimo semiotikos ir literatūros teorijos centro afiliuotasis profesorius habil. dr. Kęstutis Nastopka.

Garbingas apdovanojimas jam paskirtas „už pasaulinį pripažinimą pelniusius lietuviškosios semiotikos plėtojimą ir literatūros kūrinių suvokimo meną“. K. Nastopka su „U. V.“ dalijasi pamąstymais apie semiotiką, literatūrologiją ir kūrybinio bei mokslinio darbo įvertinimus.

skaityti toliau

 

 

Comments off

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Uždaryti
Eiti prie įrankių juostos