Archive forgruodžio, 2012

Žiūrint į Naujuosius…

Šiandien visai smagiai pabendravau su savo pažįstama ir kolege iš Estijos – telefonu įrašėm nedidelį pokalbį rusakalbiam Estijos radijui „Radio 4“ apie tai, kaip Vilnius ruošiasi Naujųjų metų sutiktuvėms. Duodamas interviu susimasčiau štai apie ką. Kiti metai – 2013-ji, be to pagal Kinų kalendorių lyg tai juodosios gyvatės metai (pataisykite, jei apsirinku). Kokiam prietaringam žmogui simbolika šiaip sau… Tačiau, nors kartais ir esu prietaringas, žiūriu į ateinančius metus gana optimistiškai. Skaičius 13 man patinka, o ir baimė gyvatėms (fobija, kurią turėjau) savotiškai įveikta. Simboliai lieka simboliais, tačiau svarbiausia yra suprasti, kad daug kas priklauso nuo tavęs (na ir truputi sėkmės irgi nepatrukdys).

Artėja Naujieji metai, už lango jau šiandien nerimsta fejerverkai. Logiška būtų užbaigti šį įrašą palinkėjimais. Jie būtų paprasti – nebijokim, neverkšlenkim, mažiau guoskimės, o daugiau darykim. Klausykimės širdies. Tai tiek… (palinkėjimai sau ir draugams…)

Comments off

Išmanioji gynyba, arba saugumo optimizavimas pagal NATO

Išmaniosios gynybos (smart defence) koncepcija yra gana nauja, nors ekspertai teigia, kad joje panaudoti principai vienaip ar kitaip aptariami jau nebe pirmus metus. Bet kurio atveju dėmesys šiai gynybinių pajėgumų optimizavimo koncepcijai yra svarbus, nes šiuo metu išmaniąją gynybą galima pavadinti pagrindine Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos (NATO) filosofija, kuria bent jau artimiausią dešimtmetį bus siekiama vadovautis.

skaityti toliau

Comments off

Kova su korupcija: ar verta sunerimti Rusijos politiniam elitui?

Besibaigiantys metai atskleidžia naujas tendencijas Rusijos politiniame gyvenime. Tikėtina, kad šios tendencijos nulems pokyčius, kurie bent jau artimiausiu metu bus aktualūs Rusijos valdžios struktūroms. Kalbame pirmiausia apie kelis garsius korupcijos skandalus, kurie gana netikėtai sudrebino valdantįjį elitą. Nors korupciniai ryšiai seniai įvardijami kaip viena svarbiausių Rusijos valdžios problemų, atrodo, kad tik dabar kova su korupcija valdžios struktūrose įgauna apčiuopiamas formas, o kaltinimai vykdant neteisėtą veiklą gali išversti iš posto net aukštas pozicijas valdančiajame elite užimančius vyrus ir moteris.

skaityti toliau

Comments off

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Uždaryti
Eiti prie įrankių juostos