Archive forliepos, 2012

Žaislų istorija

Mažas lėktuvas slapta kerta Lietuvos ir Baltarusijos sieną, priartėja prie Minsko, Baltarusijos teritorijoje nuleidžia desantą žaislinių meškiukų su atsišaukimais prieš žodžio laisvės suvaržymus ir taip pat slaptai grįžta į Lietuvos teritoriją. Akcijos vykdytojai – švedai, jie vėliau noriai pateikia įvairias skrydžio smulkmenas ir jo vykdymo įrodymus. Baltarusijos pusė viską neigia (jokio lėktuvo, jokio sienos pažeidimo). Lietuvos pusė tiesiog tyli. Nors akcija, kaip teigiama, buvo įvykdyta liepos 4 d., didesnio aiškumo dėl to, kas įvyko, taip ir nėra. Galima tik bandyti susumuoti tai, kas yra žinoma arba beveik žinoma, ir taip priartėti prie tiesos apie šią „žaislų istoriją“.

skaityti toliau

Comments off

Po viešo intereso skydu

Viešas interesas – tai, kas leidžia mums, žurnalistams, įprasminti savo darbą. Mes esame įpratę atsakinėti į visus priekaištus keturiais žodžiais, kuriuose slypi mūsų veiklos pagrindas: žmonės turi teisę žinoti. Žurnalistas yra tas žmogus, kuris padeda šią teisę užtikrinti ir realizuoti. Čia yra, naudojant šiandien madingus žodžius, mūsų vizija ir misija.

skaityti toliau

Comments off

Meškiukų desantas

Kaip gaila, kad tiriamoji žurnalistika (tikroji tiriamoji žurnalistika) Lietuvoje merdi. Man, pavyzdžiui, vis ramybės neduoda vadinamojo „Meškiukų desanto“ tema. Galbūt esu ką nors paleidęs iš akių, bet kol kas oficialioji Baltarusijos pusė viską neigia, o oficialioji Lietuvos pusė tiesiog tyli.

Istorija apie „Meškiukų desantą“ galima būtų skeptiškai vertinti, kaip sumanų internetinį triuką, bet pernelyg daug liudijimų, kad šį akcija tikrai buvo įgyvendinta. Pavyzdžiui, pasirodė viso skrydžio vaizdo įrašas. Be to, turiu rimtą (žmogaus, kuriuo pasitikiu) liudijimą. Todėl klausimas kitas:

Jeigu viską teisingai suprantu, lėktuvas pakilo iš Lietuvos teritorijos, kirto sieną (kaip suprantu – nelegaliai), įvykdė „misiją“ Baltarusijos teritorijoje ir grįžo į Lietuvą (dar kartą kirto sieną). Be to, ne šiaip sau, o išorinę ES ir NATO sieną. Ar gi ne sensacija? Tačiau, bent jau pagal Lietuvos žiniasklaidos reakciją, matyt – ne.

Comments off

Rusija ir jos (ne)patikimi sąjungininkai

Rusijos valdžia mėgsta kartkartėmis vis pagąsdinti savo visuomenę numanomomis ar įsivaizduojamomis karinėmis grėsmėmis. Pavyzdžiui, Maskva gan priešiškai žiūri į Šiaurės Atlanto sutarties organizaciją (NATO), nors su ja palaiko gana aktyvius ryšius. Tokioje situacijoje vertėtų pakalbėti ne tik apie (numanomus) Rusijos priešininkus (priešus), bet ir apie potencialius sąjungininkus, kurie turėtų palaikyti ją sunkią akimirką.

skaityti toliau

Comments off

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Uždaryti
Eiti prie įrankių juostos