Archive forbirželio, 2012

Egiptas – po prezidento rinkimų

Egiptas šiandien primena kunkuliuojantį katilą. Trapus šios šalies stabilumas po prezidento Hosnio Mubarako nuvertimo visą laiką išbandomas politinės kovos priemonėmis, o per Arabų pavasario įvykius išgarsėjusi Tahriro aikštė Kaire vis dar atlieka pilietinio protesto arenos funkciją. Rašant apie Egiptą šiandien tegalima pirmiausia mėginti fiksuoti momentinę situaciją, kurį gali gana greitai pasikeisti.

skaityti toliau

Comments off

Kodėl Rusija nenori, kad NATO trauktųsi iš Afganistano?

NATO šalys planuoja išvesti savo karines pajėgas iš Afganistano iki 2014 metų pabaigos, tačiau tai neramina Rusiją. Nors Maskva gan priešiškai žiūri į Šiaurės Atlanto aljansą, NATO pajėgų pasitraukimas iš regiono gali reikšti rimtą galvos skausmą Rusijai ir jos partneriams iš kai kurių Nepriklausomų Valstybių Sandraugos (NVS) šalių. Pasirodo, Maskvos požiūriu, NATO ne visada yra blogai.

skaityti toliau

Comments off

Rusiškos rock’o muzikos renesansas

Kartais sakoma, kad nebūtų to blogo, kas neišeitų į gerą. Prie protesto nuotaikų Rusijoje jungiasi ir muzikantai. Galima numanyti, kad protesto situacija gali suteikti naują impulsą rusiškai roсk’o muzikai. Panašų impulsą jai savo laiku davė kūrybinis pasipriešinimas sovietinei ideologijai ir komunistinei hegemonijai.

Protestas visais laikais buvo gera dirva rock’o muzikai – kaip JAV, taip ir Sovietų Sąjungoje, taip ir Rusijoje šiandien.

Kalbėti apie protesto nuotaikų įtaką muzikai mane verčia dabar protestuotojus palaikančių grupių formuojamas Baltasis albumas. Rekomenduoju susipažinti, pasidomėti ir paklausyti.

Comments off

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Uždaryti
Eiti prie įrankių juostos