Archive forbalandžio, 2012

Keletą minčių apie globalizaciją

Pamąstymai po vieno straipsnio parašymo…

Žodis „globalizacija“ ypač išpopuliarėjo pastarajame dešimtmetyje. Vieni vertina šį reiškinį kaip didžiausią grėsmę nusistovėjusiai pasaulio tvarkai, kiti – kaip naujų galimybių pasaulį. Tačiau bijančių globalizacijos, ko gero, kol kas yra daugiau, nei jos šalininkų.

Globalizacijos padariniai pirmiausiai yra psichologiniai. Pasaulis tampa savotiškai „mažesnis“ – pasinaudodami progreso vaisiais tą patį atstumą mes įveikiame žymiai greičiau, nei prieš šimtą metų, dar greičiau po pasaulį paskleidžiama informacija. Viskas, iš esmės, „yra šalia“. Tačiau, tapęs mažesniu, pasaulis netapo jaukesniu.

Atstumai sumažėjo ne tik tarp skirtingų vietų ir ten gyvenančių žmonių, bet ir tarp kultūrų, o kartais gal galima pasakyti – ir tarp skirtingų civilizacijų. Tarpkultūriniai, tarpreliginiai ar tarpetniniai susidūrimai tampa neišvengiami. Nuo to, ar „kietai“, ar „minkštai“ vyks tie susidūrimai priklauso ir jų pasekmės. Tai tampa rimtu galvos skausmu didžiajai pasaulio daliai, o pirmiausiai – Europai.

Comments off

Kas bijo interneto?

Internetą galima vadinti reiškiniu, kuris keliais pastaraisiais dešimtmečiais labiausiai keitė šiuolaikinio pasaulio veidą. Verta kalbėti ir apie politinę interneto įtaką, o tiksliau – apie globalaus informacinio tinklo įtaką politiniams procesams. Neatsitiktinai akcentuojamas labai svarbus globalaus tinklo (World Wide Web) vaidmuo prieš metus praūžusiuose įvykiuose, kuriuos visi žino Arabų pavasario vardu. Šiandien kalbos apie realią interneto galią iš esmės įgauna naują aktualumą.

skaityti toliau

Comments (1)

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Uždaryti
Eiti prie įrankių juostos