Archive forspalio, 2011

Rusija – sunkiai imituojama demokratija

Rusijoje prasidėjo aktyvus politinis sezonas (tiek, kiek jis gali būti aktyvus šalyje, kur ant sugriautų demokratijos pamatų statoma autoritarinio pobūdžio valdymo sistema). Metų pabaigoje vyks rinkimai į šalies parlamentą – Dūmą, o kitais metais turėtų pasikeisti ir Kremliaus šeimininkas. Ne taip seniai Rusijos politinį lauką kiek sujudino žinia, kad dabartinis prezidentas Dmitrijus Medvedevas net nebandys balotiruotis antrajai kadencijai ir paslaugiai užleis vietą Vladimirui Putinui. Kaip nerangiai paaiškino pats dabartinis prezidentas, „Putino reitingas yra aukštesnis“. Tad galima konstatuoti, kad „suverenios demokratijos“, grindžiamos valdžios vertikalės principu, projektas ir toliau yra nuosekliai vykdomas.

skaityti toliau

Comments off

L.A.S., arba knyga, kurios bent jau aš laukiau

Praeitą savaitgalį praleidau su gero bičiulio Aido Jurašiaus knyga „Luiso Aberto Salvatjeros gyvenimo aprašymas“. Skaičiau šį poezijos rinkinį (anotacijoje parašyta tiksliau – „moderni poema ar net eilių romanas“) porcijomis. Turėjau daug kitų reikalų ir negalėjau visapusiškai ir beatodairiškai grimzti į knygos pasaulį, kuriame pilna šešėlių iš praeities. Čia ir Lotinų Amerikos serialų herojai, ir keistai besitransformuojanti Lietuvos realybė, ir atpažįstami vaizdai (stovėdavau stotelėje laukdamas / kol lėtai lėtai iš prospekto / įsuks nojaus arka nr. 2 / ir tikėdavaus kad vairuotojas / paims mane veislei).

Dalis šių poetinių tekstų buvo jau pažįstami iš atskirų publikacijų kultūrinėje šalies periodikoje, bet sudėti po vienu viršeliu, plėtojantys vientisą naratyvą, jie, sakyčiau, atranda savo tikrąją formą. Labai džiaugiuosi, kad Aidui pagaliau pavyko laimėti Pirmos knygos konkursą, o Lietuvos poezijos pasaulis pasipildė nauju ir gana netikėtu konceptualiu kūriniu. Skaitydamas šią knygą patyriau tikrą estetinį malonumą. Žinoma, tradicinių poetinių formų mėgėjams „Luiso Aberto Salvatjeros gyvenimo aprašymas“ gali pasirodyti mažai suprantamas ir gal net atgrasus. Tai tikroji „filologinė“ poezija, verčianti grožėtis žodžių ir prasmių žaismu. Na, o praeito amžiaus devinto dešimtmečio vaikams ši knyga gali daug ką priminti, pataikyti į tam tikrus sąmonės ir atminties taškus.

Comments off

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Uždaryti
Eiti prie įrankių juostos